Mikor és milyen klímát szereltessünk be?
Ilyenkor a forgalmazók már az új típusok érkezését várják és ezért jelentős kedvezményt tudnak adni a kifutó modellekre. Ilyenkor még a beszerelés is simábban megy, a szerelők nem fáradtak bele a hajtásba, és még nincs hőség amikor azért nehezebben megy a szerelés. A nehezebb, bonyolultabb munkákat nyáron nem nagyon fogadják el mert válogathatnak a munkákban.
Nagyon sok esetben, amikor már nagyon sürgős a klíma beszerelése és nincs szakember, akkor az ismerős ismerőse éppen ráér, viszont rövid idő után kiderül, hogy nem igazán működik úgy, ahogy kellene. Kereshet a tulajdonos egy igazi szakembert aki kijavítja a hibákat, ezért időben kell gondolkodni a klímaberendezés beszereléséről.
Ebben a cikkben arról írunk részletesebben, hogy mikor és ilyen klímát érdemes beszereltetni otthonra.
Mikor van értelme klímát beszereltetni?
A legmegfelelőbb időszak a szeptember-november és a január-február, ősszel vége a főszezonnak, év elején még nem indul a szezon, így jobb munkát kedvezőbb áron lehet kapni, márciustól pedig már indul a szezon, főszezoni árakon.
Aki tudja, hogy meleg a lakása, ne várja meg a nyári csúcsot, mert olyankor gyorsan csak olyan klímaszerelőt lehet találni, aki nem túl jó a munkájában, vagy még kezdő, ami szintén nem túl bizalomgerjesztő sokak számára.
Alapvetően a klímaváltozás, az éghajlat melegedése, egyre inkább szükségessé teszi az otthonunk hűtését is a fűtés mellett. A hosszú, forró nyarak miatt egyre inkább elkerülhetetlen a közösségi épületek mellett, a lakások, házak hűtése, hogy biztosítani lehessen a napi tevékenységek végzését, és a pihenést.
Szigetelés után is szükséges a klíma?
A külső szigetelés miatt a ház nyáron nem hűl ki éjszaka. A panellakások szigetelése után a lakásokat a szigetelés nem engedi lehűlni, melegen tartja, így a szigetelés után válik szükségessé igazán a klíma beszerelése.
Alapvetően a szigetelt házak egy héttel később melegszenek fel, mint a tégla házak, viszont a nyár végéig sem hűlnek vissza, ha nem segítenek lehűteni a klímával. Ha a klíma beszerelés után szigeteljük a házat, akkor a klímát le kell szerelni és a szigetelés elvégzése után úgy kell visszarakni, hogy a klíma kültéri egysége mögött legalább 20 cm hely maradjon a szellőzésre, a már fent lévő klímát nem szabad körbeszigetelni, mert romlik a hatékonysága és könnyebben meghibásodik.
A külső szigetelés kialakítása alatt, ki lehet építeni a klíma csövezését akkor is, ha egyenlőre nem vásárolunk klímát, mert az előcsövezés költsége minimális a szigetelés egészéhez képest, viszont nagyon praktikus a későbbi felszereléskor.
Nem csak hűtésre, de klímaberendezéseket fűtés céljából is lehet vásárolni a Klíma Markt webáruházában. Nagy előnyük, hogy többféle márka, többféle termékéből válogathatunk, így sem teljesítmény, sem pedig kinézet miatt nem kell kompromisszumot kötni.
Összegezve
Ha klímaberendezést szeretnénk beszerezni, akkor a legjobb, ha a nyári főszezon után szereltetjük be, mert jó áron, jó szakembereket tudunk választani a munkához. Mindenképpen gondoljuk át, hogy hova és mekkora teljesítményű eszközt szereltetünk, hiszen egy nagyobb családi ház esetében nem lesz elegendő egy kisebb berendezés. Itt jobb megoldás, ha több helyre rakatunk belőle.